Czy da się liczyć firmowe wydatki i przychody online?

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne w życiu codziennym jest odpowiedzialne gospodarowanie pieniędzmi. Dbamy wówczas o to, żeby nasze przychody były większe niż wydatki. To samo powinniśmy robić z budżetem firmowym, który to przecież ma wpływ na nasz budżet prywatny.

Jak jednak to robić, by nie pogubić się w obliczeniach? Wystarczy zaufać komputerowi oraz… programowi Taxomatic, który nie tylko ułatwia zarządzenia firmą, prowadzenie samodzielnej księgowości, czy wystawianie faktur, ale również pozwoli nam zachować równowagę budżetową, analizować nasze wydatki oraz przychody i dokonywać ciekawych raportów.

 

Uzupełniaj rubryki przychodów i wydatków

W menu głównym programu Taxomatic odnajdziemy kafelki o nazwach: „Przychody” oraz „Wydatki”. Kiedy w nie wejdziemy, będziemy mogli wpisywać odpowiednie wartości, dodając do nich potrzebne dokumenty, potwierdzające zawarte transakcje.

Kiedy, przykładowo, coś sprzedamy lub kupimy, wystarczy, że dodamy do naszego narzędzia fakturę potwierdzającą owo przedsięwzięcie. Program ją zaksięguje i zachowa w swojej chmurze.

Sporządzaj analizy i generuj raporty

Dzięki temu, że program jest intuicyjny i „rozumie” sporo rzeczy, może pomóc nam w lepszym gospodarowaniu pieniędzmi firmy. Służą do tego opcje: „Najnowsze analizy” oraz „Raporty”, które odnajdziemy na głównym interfejsie programu.

Analizy pokażą nam na wykresie okres brany pod uwagę, przychody, koszty, ich wynik, wysokość podatku dochodowego oraz podatku VAT. Raporty zbiorą wszystko w jedno i pozwolą nam patrzeć na wydatki oraz przychody w inny niż do tej pory sposób.

Wyciągaj wnioski na przyszłość!

Pamiętaj, że samo sporządzenie analiz czy raportów nie sprawi, że budżet Twojej firmy zostanie od razu uleczony. To Twoim zadaniem jest wyciągać wnioski z zestawień i wcielać w życie nowe założenia. Taxomatic to pomoc dla każdego małego i średniego przedsiębiorcy, który chciałby samodzielnie zajmować się księgowością swojej firmy. Już samo skorzystanie z narzędzia pozwoli nam na oszczędności rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie!