Czym kierujemy się przy zakupie samochodu firmowego?

wybór samochodów

Wraz z rozwojem naszej firmy bardzo często pojawia się potrzeba zakupu przynajmniej jednego samochodu firmowego. Czasami jednak nie wiemy, czym kierować się przy ich wyborze: czy powinniśmy przyjąć konkretne kryteria? Dziś dla wszystkich zagubionych w tej kwestii mamy pewną pomoc w postaci artykułu, który właśnie czytacie!

Nie tylko cena

Zacznijmy od przedstawienia pewnego smutnego faktu, mówiącego o tym, że czynnikiem decydującym przy kupnie służbowego samochodu jest tylko i wyłącznie ilość pieniędzy, jakie trzeba wyłożyć za dany pojazd. Oczywiście – cena jest ważna, jednak warto także zastanowić się nad tym, jak dużo paliwa spala wybrany przez nas samochód. Pamiętajmy jednak o tym, że spalanie podawane przez producenta bywa często zaniżane i nijak ma się to do faktycznego wyniku osiąganego przez użytkownika.

kierowca samochody

Koszty paliwa

Skoro już mówimy o paliwie, należy przeliczyć koszty paliwa w przeliczeniu na średnią ilość kilometrów, które samochód przejedzie w naszej firmie. Może się okazać, że pozorne oszczędności na zakupie samego pojazdu zostaną zrównoważone przez wysokie zużycie paliwa przez naszych pracowników. Dodatkowo poruszmy także kwestie serwisowania w przypadku ewentualnych awarii. Koszty przeglądów i napraw muszą być wzięte pod uwagę, gdyż mają one znaczenie przy tym, jak często będziemy musieli je ponosić.

Forma zakupu

Forma zakupu to ostatni z dziś omawianych czynników determinujących. Do wyboru mamy kilka możliwości, takie jak leasing, zakup na kredyt czy nawet sfinansowanie ich z własnej kieszeni. Zazwyczaj najlepszym wyjściem jest leasing z opieką serwisowym. W ten sposób łatwo będziemy mogli kontrolować wszystkie wydatki przy każdym z pojazdów. Wystarczy zapytać danego dealera o ofertę, a wszystko będzie jasne!

parking samochodowy

Podsumowanie

Porównywanie poszczególnych ofert jest bardzo długotrwałe jednak gdy wiemy, co potrzebuje nasza firma, wybór samochodu służbowego stanie się dość prosty. Pomyślmy o tym, jakie warunki musi spełniać pojazd, aby pomagał nam w osiąganiu odpowiednich wyników. Pamiętajmy: to, co wybierzemy, stanie się wizytówką naszej firmy!